GİRİŞ KONTROL SİSTEMLERİ

KAPI TİPİ METAL DEDEKTÖRLER

İhtiyaç haline gelen metal dedektörler kişilerin üstlerinde taşıdığı metal yoğunluğu olan silah, bıçak v.b. nesneleri algılamaktadır.

Bina girişlerinde, Özellikle kalabalık mekanlarda ziyaretçilerin üzerlerinde bulunan metal tehdit unsurlarının, sağlık ve güvenlik standartlarından ödün vermeden, en hızlı ve güvenilir şekilde tespit edilmesi için kullanılmaktadırlar.  3

Şüpheli cisimlerin miktarlarını belirleyebilmenin yanında, algılayıcı panellerdeki verici ve alıcı devreler sayesinde metallerin, taşıyanın vücudunun hangi bölgesinde olduğunu da kullanıcıya gösterebilmektedir

Detektörler metal nesnelere karşı çok yüksek seçiciliğe sahip olup, elektromanyetik parazitlerden etkilenmeyecek tarzda, tümleşik yapısı ve güvenilirliği ile, en ileri elektronik teknoloji kullanılarak tasarlanmış ve imal edilmiştir.

Metal Detektörlerinin düşük alarm seviyelerinde güvenle çalışabilmesi, örnek olarak havaalanlarında yolcu geçişi kontrolü için kolaylıkla kullanılabilir.

Bankacılık uygulamalarında, metal çerçevelerin yaydığı elektromanyetik parazitlere uyumluluğu ölçen ve özel bir ölçme sistemi olan -FQ * – parametresi, sistem kurucularına ve güvenlik noktalarındaki görevlilere Metal Detektörlerinin performansını ve güvenilirliğini en doğru şekilde ifade etmek için kullanılır.

Metal Detektörleri bu temel özellikleriyle, dış parazitlerden etkilenmeden ve insan akışını aksatmadan silahların kesin olarak algılanması ve her türlü karmaşık uygulamalar için kullanılabilir.

EL TİPİ METAL DEDEKTÖRLER  ThruScan

El tipi metal dedektörler Kapı Tipi Metal Dedetörlerinin yardımcısıdır bir nevi. Özellikle alışveriş merkezlerinde kapı tipi metal dedetörlerinin alarm çalmasından sonra ikinci bir manuel kontrol mekanizmasıdır. Buna misafirlerin eşyalarını araştırmadan önce sağlama yapmak da denilebilir.

El tipi metal dedektörler içinde de hassasiyet ayarı yapılabilmektedir. Bu ayar sayesinde belirli metal yoğunluğundaki nesnelere alarm çalması sağlanabilir. Böylece hem cihazı kullanan, hem de kontrolden geçen kişiler rahat etmiş olacaklardır.

X-RAY CİHAZLARI:    X-ray-Baggage-Inspection-Scanner-for-Courts-Building-EntranceFRM_1_09_Welt_Produkte_16a

Gelişmiş x-ray cihazları ile çift ya da üç boyutlu tarama yapılarak en zor tespit edilen patlayıcılar dahi görüntülenebilmekte, riskli organik maddeler cihazların geniş arşiv kapasiteleri sayesinde otomatik olarak ayrıştırılabilmektedir.

X-Ray cihazlarının portatif ve sabit modelleri mevcuttur.

KARGO TARAMA SİSTEMLERİ: 20131030_134417

Gelişmiş X-Ray kargo tarama sistemleri ile, karayolu sınır girişleri, limanlar ve havalimanlarında konteynerlerden TIR’lara kadar her tür kargo taşıma araçları 3 dakikanın altında görüntülenerek, silah, patlayıcı, uyuşturucu ve kaçak maddelerin kontrolü sağlanabilmektedir.

ARAÇ-ALTI ARAMA SİSTEMLERİ:image014

Araç altına yerleştirilmiş bir patlayıcı maddeyi tespit edebilen, araç altında yapılmış olan her tür değişikliği algılayabilen sistemlerdir.

Kullanım yeri ve gereksinime göre; portatif el dedetörlerinin yanısıra, aracın üstünden geçtiği algılayıcı bir platform vasıtası ile araç altındaki her tür değişikliğin bilgisayar aracılığı ile belirlenebildiği sabit modeller mevcuttur.