Turnikeler

Bina girişlerinde, ziyaretçi ve personel geçişlerini düzenli yapabilmek ve onlara sınırlama koyabilmek için kullanılan engelleyicilerdir. Aşağıdaki turnike çeşitleri bunlara örnek olarak gösterilebilir;

  • Yarım boy ve tam boy turnikeler,
  • Dedektörlü kapan turnikeler; Bir defada sadece bir kişinin geçmesinin gerektiği yerlerde, güvenlik ihtiyacının daha yüksek olduğu bölgelerde, personel tarafından sürekli gözetim altında bulundurulamayan bölgelerde kullanılırlar. Turnikenin içindeki metal dedektör, geçiş yapan kişinin üzerinde şüpheli bir cisim algıladığında durur, sesli uyarı yapar ve kapı ters yöne dönerek geçişe izin vermez.

 

turnike1 turnike3 turnike2
 

Bariyerler

Araç bariyerleri; otoparkları, okul, iş merkezleri, fuar alanları v.b. noktalara kontrollü giriş çıkış yapılmasını sağlayan bir mekanizmadır.

Araç trafik akışının kontrol altına alınabilmesi için kullanılırlar. kol uzunluğu 1 ile 3,5 arasında ve açılma süresi 0.6 ile 1.4 sn arasında değişen trafik bariyerleri, kol uzunluğu 1,6 ile 6 m arasında açılıp-kapanma süreleri 1,4 ile 4 sn arasında değişen otopark bariyerleri, kol uzunlukları 10 m’ye kadar çıkabilen uzun kollu bariyerler vardır.

  • Çeşitli araç engelleyiciler (kapan, azami yükseklik sınırlayıcılar, vb.),
  • Klasik kollu bariyerler veya kuvvetli bir durdurucunun gerektiği yerlerde yerden kalkan basamak,
  • Manuel ya da elektrikli yol babaları,
  • Araç kartları ile çalıştırılan bariyerler,

STOP BARİYERLERİ : Kompakt dizayn, endüstriyel tasarım, Kolay, güvenilir kullanım, Elektrik kesilmelerinde manuel konuma alınarak manuel açılma, Hava şartlarından etkilenmeyen, elektro galvaniz kaplama üzeri epoksi esaslı elektrostatik toz boyalı dış kabin Akümülatör ilavesi ile elektrik kesik iken kullanım imkanı ( 24 V.dc. modelinde ) 220 V.ac. veya 24V.dc. motorlu, Elektronik tork ayarı, Limit kapanma noktasına yaklaşırken ivmeli yumuşak duruş.

bariyer1PASS BARİYERLERİ : Kompakt dizayn, endüstriyel tasarım, Kolay, hızlı kurulum, güvenilir kullanım, Elektrik kesilmelerinde manuel konuma alınarak manuel açılma, Hava şartlarından etkilenmeyen, elektro galvaniz kaplama üzeri epoksi esaslı elektrostatik toz boyalı dış kabin, Akümülatör ilavesi ile elektrik kesik iken kullanım imkanı ( 24 V.dc modelinde ) 220 V ac. veya 24V dc. motorlu, Elektronik tork ayarı, limit kapanma noktasına yaklaşırken ivmeli yumuşak duruş

bariyer2TAVANA AÇILAN GARAJ KAPILARI IÇIN REDÜKTÖRLÜ MOTORLAR

Kompakt dizayn, yuvarlak hatlar, Her tür mimariye uyum. Sessiz çalışma, 24 V dc. motorlu, son noktada yavaşlama, Kendinden dahili aydınlatmalı. Emniyet fotoseli bağlanabilme imkanı. Elektrik kesilmesinde manuel konuma alınabilme.

bariyer3DAİRESEL AÇILAN BAHÇE KAPILARI İÇİN REDÜKTÖRLÜ MOTORLAR

Kompakt dizayn, rahat kullanım, Her tür mimariye uyum, Hava şartlarından etkilenmeyen kendinden yataklı elektro-galvanize çelik kabin, Elektrik kesilmelerinde kapıyı manuel konuma almada kolay, emniyet tertibatlı sistem.

bariyer4SÜRME FABRİKA KAPILARI IÇIN REDÜKTÖRLÜ MOTORLAR

Kompakt dizayn, endüstriyel tasarım, Hava şartlarından etkilenmeyen epoksi statik toz boyalı mono blok alüminyum gövde. Elektrik kesilmelerinde anahtar ile manuel konuma alabilme. Ağır tonajlı ve sıkça açılıp kapanan kapılar için uygundur.

nDAİRESEL AÇILAN BAHÇE KAPILARI IÇIN MAFSALLI  KOLLU REDÜKTÖRLÜ MOTORLAR

Yuvarlak hatlar, kompakt dizayn, kolay, rahat kullanım, Darbelere dayanıklı ABS kapak, Hava şartlarından etkilenmeyen mono blok alüminyum gövde. Elektrik kesilmelerinde kapıyı manuel konuma alabilme. Akümülatör bağlanabilme özelliği vardır.

bariyer6SÜRME BAHÇE KAPILARI İÇİN REDÜKTÖRLÜ MOTORLAR

Yuvarlak hatlar, estetik görünüm, kompakt dizayn, kolay, hızlı montaj, rahat kullanım. Darbelere dayanıklı ABS kapak. Hava şartlarından etkilenmeyen epoksi esaslı statik toz boyalı, mono blok alüminyum gövde. Elektrik kesilmelerinde kapıyı anahtar ile manuel konuma alabilme. Akümülatör bağlanabilme özelliği

bariyer7SARMAL KEPENKLER İÇİN REDÜKTÖRLÜ MOTORLAR

Yeni veya mevcut kepenklere uygulanabilme imkanı. Sessiz çalışma, güçlü ve güvenilir. Uzaktan kumanda ve anahtarlı buton ile kumanda edilebilme imkanı. Elektrik kesilmesinde kapıyı manuel konuma almada kolay, emniyet tertibatlı sistem

bariyer8TEK VEYA ÇİFT KANATLI DAİRESEL AÇILAN BAHÇE KAPILARI İÇİN REDÜKTÖRLÜ MOTORLAR\r\n\r\nKolay montaj, rahat kullanım ve her türlü mimariye uyum, Yuvarlak hatlar, estetik görünüm, kompakt dizayn, Elektrik kesilmelerinde anahtarlı manuele alma sistemi, Hava şartlarından etkilenmeyen epoksi statik toz boyalı mono blok alüminyum dış gövde, çelikten mamul dişli aksamı, periyodik bakım gerektirmeyen tasarım.